Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Węgorzewo: Jarmark Folkloru

2010-12-19 23:00:00 (ost. akt: 2010-12-18 21:37:33)

Jarmark Kultury w Węgorzewie to dla mnie miejsce kultowe. Kupiłam tam 2 cudnej urody białoruskie gliniane kogutki. Cudeniek jakie tam sprzedają nie znajdziesz na straganach z chińszczyzną. A tego co można tam zjeść, nie kupisz w hipermarketach. Jednym słowem miejsce wolne od chińszczyzny:-)

Misterne koronki, ludowe rzeźby, woskowe cacka, gliniaki, od których aż oko bieleje, lniane narzuty, wiklinowe kosze, korale, bransoletki, a do tego domowy chleb ze smalcem i ogórkami, wino, piwo kozicowe, sery z koziego mleka, pierniki — wszystko to (i wiele innych rzeczy) można kupić w czasie Jarmarku Folkloru w Węgorzewie.

Na przełomie lipca i sierpnia Węgorzewo na 3 dni staje się mazurską stolicę sztuki ludowej!

Kiedy jedni kupują, inni słuchają występujących na scenie zespołów. W czasie, kiedy twórcy zapraszają do swoich stoisk, na scenie odbywa się przegląd zespołów folklorystycznych i folkowych.


Imprezą towarzyszącą Jarmarkowi od pięciu lat jest Węgorapa Folk Music Festival.

Igor Hrywna

PODZIEL SIĘ INFORMACJĄ: Czekamy na Wasze wiadomości . Zapraszamy do korzystania z formularza na portalu turystyka.wm.pl. lub poczty e-mail: i.hrywna@gazetaolsztynska.pl

Jarmark 2010
Jarmark 2009:


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB