Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Wejsuny: między jeziorami Wejsunek i Warnołty

2011-01-13 15:59:59 (ost. akt: 2013-03-18 19:56:48)
Wejsuny: między jeziorami Wejsunek i Warnołty

Autor zdjęcia: Albert Jankowski

Już sama nazwa Wejsuny zachęca do odwiedzin. Wieś położona jest wśród lasów Puszczy Piskiej pomiędzy jeziorami Wejsunek i Warnołty. W pobliżu jeziora Bełdany i Jegocin.

Wejsuny (niem. Weissuhnen) założono w 1763 roku. Największą atrakcją turystyczną jest regionalna Izba Mazurska. Można w niej zobaczyć zabytki mazurskiego rękodzieła z XIX. We wsi kościół ewangelicki z 1909 roku i drewniane chaty mazurskie z przełomu XIX i XX wieku.

W Wejsunach zaczyna się szlak turystyczny: Wejsuny - rezerwat przyrody "Jezioro Warnołty" - Głodowo – Niedźwiedzi Róg - jezioro Śniardwy – Zielony Most - Karwik - Maldanin - Pisz (30 km).

We wsi sklep, camping z domkami i polem namiotowym i całoroczny ośrodek wypoczynkowy. W pobliskim jeziorze Jegocin dobre warunki do nurkowania.

Ciekawe miejscowości w pobliżu Wejsun:
Onufryjewo (1 km), Ruciane Nida (9 km), Ukta (13 km), Wojnowo (15 km),
Pisz (16 km),
Krutyń (20 km) , Mikołajki(29 km).Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Warnołty

    Jezioro Warnołty

    Krajobrazowy rezerwat utworzony w 1976 r. Zarastające, rynnowe jezioro będące zatoką Śniardw. Ochroną objęte jest jezioro...

Przewodnik lokalny

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB