Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Samolotem z Ukrainy na Mazury

2016-09-30 14:39:28 (ost. akt: 2016-09-30 12:09:13)
Walory turystyczne Warmii i Mazur prezentowali w Kijowie m.in. Jarosław Klimczak, prezes Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (stoi), oraz Justyna Szostek, dyrektor biura W-MROT w Olsztynie

Walory turystyczne Warmii i Mazur prezentowali w Kijowie m.in. Jarosław Klimczak, prezes Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej (stoi), oraz Justyna Szostek, dyrektor biura W-MROT w Olsztynie

Autor zdjęcia: Materiały W-MROT

Ukraińcy chcą wypoczywać na Warmii i Mazurach. Przekonali się o tym przedstawiciele Warmińsko-Mazurskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej oraz firmy Mazury Air Travel podczas spotkania w Kijowie z ukraińskimi przedsiębiorcami turystycznych.

Ukraińskie biura turystyczne nie posiadają praktycznie ani jednej oferty wypoczynku na Mazurach, ale to niedługo może się zmienić. Turystyczny rynek ukraiński zaczyna się rozwijać i otwierać na nowe kierunki, a nasz region byłby pierwszym w Polsce, który oferowałby pakiety wyjazdowe dla naszych wschodnich sąsiadów.

Inicjatorami spotkania, które odbyło się w ambasadzie polskiej w Kijowie, była Warmińsko-Mazurska Regionalna Organizacja Turystyczna w Olsztynie oraz Regionalny Operator Turystyczny Mazury Air Travel. Wzięło w nim udział 25 osób, w tym przedstawiciele najważniejszych operatorów turystycznych z Ukrainy i linii lotniczych.

Lot z Kijowa do Szyman
trwa niespełna dwie godziny

Fot. Beata Szymańska


— Posiadamy bardzo dobrą infrastrukturę hotelową i gastronomiczną, około 100 hoteli i pensjonatów oraz wiele mniejszych ośrodków turystycznych, takich jak gospodarstwa agroturystyczne, gościńce, dzięki czemu jesteśmy w stanie dopasować ofertę turystyczną do potrzeb turysty ukraińskiego. Lot z Kijowa do Szyman trwa około godziny i 45 minut, więc oferta na pewno opierałaby się na połączeniach czarterowych — mówił w Kijowie Jarosław Klimczak, prezes W-M ROT.

Polska strona zaprezentowała ofertę turystyczną Warmii i Mazur, opierającą się na połączeniu lotów czarterowych z organizacją wypoczynku czy wycieczek objazdowych, których szeroką gamę oferuje Mazury Air Travel.
— Jednym z głównych celów było również określenie, jakie oczekiwanie ma turysta ukraiński, który chciałby wypoczywać w naszym regionie — mówi Dariusz Mosakowski, prezes spółki Mazury Air Travel — Regionalny Operator Turystyczny.
Wniosków po tym spotkaniu jest dużo.
— Między innymi to, że wśród Ukraińców jest duże zainteresowanie m.in. wypoczynkiem dzieci i młodzieży połączonym z nauką języka polskiego i ofertą żeglarską na naszych jeziorach. Na Ukrainie modne jest żeglarstwo, o czym świadczy fakt, że jednym z gości konferencji był prezes ukraińskiego związku żeglarskiego w Kijowie — mówi Dariusz Mosakowski. — To duża szansa dla naszego regionu, ponieważ jako pierwsi w kraju organizowalibyśmy pakiety wypoczynkowe dla dzieci i młodzieży, obozy żeglarskie i 7-dniowe pobyty w naszych hotelach i pensjonatach.
Mazury Air Travel zapewnił, że przygotuje szczegółowe pakiety turystyczne dla ukraińskich operatorów i biur turystycznych. Jeszcze w październiku, tym razem w Szymanach, ma się odbyć kolejne spotkanie z Ukraińcami. Wtedy też powinniśmy poznać więcej konkretów dotyczących współpracy z naszymi wschodnimi sąsiadami.
Mateusz Przyborowski


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
 • Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

  Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

  Port ten obsługiwał region Warmii i Mazur od 1996 do 2003. Jest jedynym portem lotniczym w województwie...

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. polak #2079673 | 83.9.*.* 4 paź 2016 11:42

  czy wypoczytnek będzie3 obejmował również umiejętność strzelania do innych - podobno na Ukrainie jest wojna..??????????? w co my się znów pakujemy - mało Afganistanu i Iraku ?????

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. paweł #2077885 | 178.36.*.* 2 paź 2016 13:47

  tak miały byc loty do dusseldorf ? i co nie ma nic. to niech zamkna te lotnisko

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Mazur #2077215 | 89.229.*.* 1 paź 2016 08:00

  Wiele osób mieszka i pracuje w Hannover i okolicach .Moe by tak o tych osobach pomyslano o połaczeniu lotniczym?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Poczciwy obywatel Państwa Polskiego #2077017 | 195.136.*.* 30 wrz 2016 20:13

  czuję się zagrożony ze strony Ukraińskiej, apeluję o zamknięcie granicy z Ukrainą

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. s #2076898 | 78.11.*.* 30 wrz 2016 17:48

  Ciekawe kto tym panom sfinansował wycieczkę do Kijowa, bo korzyści z tego będą "żadne" :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 6. Petlura #2076771 | 31.6.*.* 30 wrz 2016 15:09

  Chęci to za mało! Ja też chcę wypoczywać na Hawajach 2x w roku. I co z tego. Przecież w tej krainie "U" nędza biedę pogania. Oni nie mają za co jeść, prąd i ogrzewanie jest reglamentowane, więc o jakim wy tu odpoczynku"u"kraińców propagandę siejecie?

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)