Grywalizacja na Szlaku Zamków Gotyckich

2016-10-19 11:51:37 (ost. akt: 2016-10-19 12:52:00)
Grywalizacja na Szlaku Zamków Gotyckich

Turystyka tematyczna - to przyszłość. Taka idea od samego początku przyświecała stworzeniu aplikacji mobilnej „Szlak Zamków Gotyckich”, która już od roku jest dostępna na smartfony i tablety z systemem Android.

Aplikacja mobilna Szlaki Zamków Gotyckich doczekała się niedawno potężnej aktualizacji; jest teraz grą turystyczną na szlakach kulturowych Pomorza oraz Warmii i Mazur. Gra jest już dostępna na smartfony i tablety z systemami Android i iOS.

Rozbudowa aplikacji o questy, czyli gry terenowe i zabawy edukacyjne, stworzone w oparciu o przygotowane scenariusze i wykorzystanie modułu GPS, stała się możliwa dzięki staraniom stowarzyszenia gmin „Polskie Zamki Gotyckie” – pomysłodawcy projektu - oraz Samorządowi Województwa Pomorskiego i Stowarzyszeniu Dom Warmiński, które wsparły go finansowo.

Ideą przyświecającą rozbudowie aplikacji było nadanie sprawdzonym szlakom turystycznym nowego oblicza oraz umożliwienie użytkownikom aktywnego i przyjemniejszego zwiedzania. Dzięki wstrzyknięciu elementów frajdy i rywalizacji historia i walory edukacyjne związane z danym miejscem są przedstawione w atrakcyjnej formie i bardziej zapadają w pamięć.

Szlaki Zamków Gotyckich to 114 wyselekcjonowanych, unikatowych obiektów w sześciu questach i tematycznych szlakach turystycznych: Szlak Zamków Gotyckich, Zamki Gotyckie Obwodu Kaliningradzkiego, Szlak kopernikowski, Szlak latarni morskich, Szlak zabytków hydrotechniki, Szlak bursztynowy.
Twórcy aplikacji zadbali również, aby nie zatraciła ona swojego przewodnikowego charakteru. W dalszym ciągu jest ona prawdziwym kompendium wiedzy z bogatymi opisami historycznymi, ciekawostkami i galeriami zdjęć. Doskonale spełnia się jako podręczna informacja turystyczna z listą wydarzeń oraz bazą obiektów turystycznych i handlowo-usługowych w okolicy.
Aplikacja Szlaki Zamków Gotyckich – gra turystyczna na szlakach kulturowych Pomorza, Warmii i Mazur - jest bezpłatna i można ją pobrać na swoje urządzenie ze sklepów Google Play i AppStore.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Polecamy