Tuławki: kościół z 1782 roku

2011-04-27 05:00:00
Tuławki: kościół z 1782 roku

Autor zdjęcia: Mieczysław Kalski

Kościół konsekrowany przez biskupa Ignacego Krasickiego ku czci św. Michała Archanioła. W środku ołtarz główny z obrazem patrona z XVII wieku. Wystrój barokowy.

Przed kościołem(po lewej od wejścia) stary kamień z napisem: 12,58 km nach Bahn Wartenburg” (12,58 km do dworca w Barczewie). Kaplica w Tuławkach jest kościołem filialnym parafii w Barczewku.

Tuławki leżą w województwie warmińsko - mazurskim, 16 kilometrów na północny - wschód od Olsztyna.

Kontakt do parafii:
Barczewko 1
11-010 Barczewo
tel. 89 514 15 27
msze święte
NIEDZIELA
10.00


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. mieszkaniec #1878167 | 83.24.*.* 10 gru 2015 10:12

    Jak co roku nasza wieś brała czynny udział w gminnym konkursie czysta wieś. Oczywiście stwierdzono, że Tuławki to czysta, zadbana i schludna miejscowość. Szkoda tylko, całe przygotowania robione są dzień wcześniej przed przyjazdem komisji i w dniu oceny jakoś to wygląda, bo tydzień później jest już masakrycznie….. wszystko jest robione na biegu, pieniądze wydane bez pomysłu i bez przyszłości. Szkoda, że nasze panie Sołtys i Radna nie chcą słuchać innych, trzymają się kurczowo swoich staromodnych, tanich pomysłów. A tak przy okazji…. W centrum wsi znajduje się murowana, bielona kapliczka, przy głównej drodze. Czy naprawdę musi się ona rozpaść w drobny mak, że te dwie panie ruszyły już nie powiem czym, żeby cokolwiek zrobić, żeby do końca się nie rozsypał ten zabytek??? Przyjdzie zima, zamarzną popękane mury, potem wiosna i do końca cała kapliczka się rozpadnie. Czy naprawdę trzeba było doprowadzić ją aż do takiego stanu, przecież już mowa była o jej renowacji na początku roku!!!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Polecamy