Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Olsztyn – w sam raz na weekend

2017-10-30 10:52:00 (ost. akt: 2017-11-02 15:53:45)
Olsztyn – w sam raz na weekend

Można tu oddać się aktywnej rekreacji w pięknym otoczeniu, zobaczyć wysokiej klasy zabytki, zjeść obiad w dobrej restauracji, a wieczorem zażyć relaksu w hotelowym SPA. Olsztyn to miasto idealnie skrojone pod potrzeby coraz popularniejszej turystyki weekendowej.

Największym atutem miasta jest jego unikatowe położenie wśród lasów i jezior. W granicach Olsztyna znajduje się kilkanaście jezior oraz jeden z największych parków w Europie – Las Miejski.

Najbardziej znane zabytki Olsztyna to zamek kapituły warmińskiej, Bazylika Konkatedralna Św. Jakuba i Wysoka Brama. Architektura obronna Warmii XIV w., niepowtarzalna secesja XIX i XX w., interesujące spektakle, koncerty, wystawy – to wszystko sprawia, że spragnieni kameralności i spokoju turyści odnajdują w Olsztynie możliwość ucieczki od zgiełku codzienności. Spacerując uliczkami starówki mogą podziwiać pozostałości murów obronnych, masywną sylwetkę zamku czy górującą nad zabudową kopułę katedry. Stojąc przed oryginalną tablicą astronomiczną spod ręki Mikołaja Kopernika (w 2017 r. miasto obchodzi 500. rocznicę jej powstania) mogą poczuć powiew historii, której współczesne oblicze mają z kolei okazję poznać w olsztyńskim planetarium. Druga co do wielkości taka placówka w Polsce zaprasza m.in. na projekcje filmów na kopule planetarium.

Na terenie Kortowa, jednej z dzielnic Olsztyna, znajduje się unikalne na skalę kraju miasteczko studenckie Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Najbardziej znane imprezy odbywające się w mieście to: Olsztyńskie Lato Artystyczne, Olsztyn Green Festival, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Kortowiada, Olsztyńskie Spotkania Teatralne i Warmiński Jarmark Świąteczny.

Nowe inwestycje, które szybko zyskały uznanie mieszkańców i turystów, to Centrum Rekreacyjno-Sportowe „Ukiel” oraz zrewitalizowane w ostatnich latach parki. CRS „Ukiel” to nowoczesny kompleks turystyczno-sportowy zlokalizowany w trzech punktach nad największym olsztyńskim akwenem – jeziorem Ukiel. W kompleksie zlokalizowano m. in. trasy rowerowe i spacerowe, wypożyczalnie sprzętu sportowego oferujące ponad 200 różnych jednostek pływających (i nie tylko) oraz trzy kąpieliska.

Turyści goszczący w olsztyńskich obiektach noclegowych mogą skorzystać ze zniżek m.in. do CRS „Ukiel” i planetarium oraz na basen „Aquasfera” – a to dzięki miejskiej akcji promocyjnej „Nocujesz – zyskujesz!”, w której bierze udział 16 hoteli i pensjonatów. Idea miejskiego pakietu lojalnościowego jest prosta – turyści biorący udział w akcji zyskują atrakcyjne rabaty u licznych partnerów akcji.Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB