Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Na Warmii i Mazurach jak w górach — też można poszaleć na nartach!

2017-12-08 12:00:00 (ost. akt: 2017-12-07 17:06:23)
zdjecie glowne

zdjecie glowne

Autor zdjęcia: Fot. Ośrodek Narciarski Kurza Góra

Najmłodszy z warmińsko-mazurskich stoków narciarskich w Kurzej Górze pięknieje z dnia na dzień! Wystarczy trochę mrozu, żeby w ruch poszedł Snowmatic, automatyczny system naśnieżania. Ale nie tylko pod Nowym Miastem Lubawskim możemy poszaleć na nartach.

Zbliża się sezon narciarski, warto więc sprawdzić, gdzie można poszaleć na stokach. Rozgrzewkę przed wyjazdem w nieco wyższe góry można spokojnie zacząć na Warmii i Mazurach. Poniżej zestawienie ośrodków narciarskich w naszym regionie!

Ruś pod Olsztynem: Kartasiówka

Wyciąg Narciarski Kartasiówka oferuje miłośnikom białego szaleństwa 3 trasy zjazdowe po 280 m każda. Stok jest sztucznie naśnieżany, a wyciąg oświetlony, dzięki czemu swoje narciarskie umiejętności trenować można bez względu na pogodę i porę dnia. Dodatkowo amatorzy zimowych sportów mogą korzystać z wypożyczalni sprzętu i szkoły jazdy, a w trakcie przerwy zjeść ciepły posiłek.

Kurzętnik koło Nowego Miasta Lubawskiego: Kurza Góra

Kurza Góra jest wyposażona w automatyczny system naśnieżania Snowmatic. Jego instalacja pozwoli na wydłużenie sezonu narciarskiego i optymalizację naśnieżania tras. Tego typu systemy znajdują się na największych stacjach narciarskich w Polsce (m.in. Kotelnica Białczańska czy Beskid Sport Arena), a także za granicą (Czechy, Słowacja, a nawet Chiny). Amatorzy białego szaleństwa znajdą tu trzy zróżnicowane trasy narciarskie, w tym najdłuższą trasę zjazdową w północnej Polsce, zimowy park rozrywki dla dzieci oraz szkółkę narciarską.


Elbląg: Góra Chrobrego

Góra Chrobrego to stacja narciarska i ośrodek rekreacyjny malowniczo położony w otulinie lasu miejskiego Bażantarnia. Znajduje się w pobliżu centrum Elbląga, a dojazd z Trójmiasta zajmuje ok. 40 minut. Dzięki naturalnemu ukształtowaniu terenu Wysoczyzny Elbląskiej stok w linii prostej ma 430 metrów i różnicę poziomów 60 metrów. Ośrodek oferuje naśnieżane i ratrakowane trasy, 4 wyciągi orczykowe, trasy narciarstwa biegowego, snowpark o powierzchni 1900 mkw., snowtubbing o długości 120 m.

Giżycko/Wydminy: Okrągłe

Trzy wyciągi orczykowe są czynne do godz. 22. Trasy są oświetlone, ratrakowane i sztucznie naśnieżane. Na miejscu czynna jest wypożyczalnia sprzętu oraz serwis narciarski. Dzięki zainstalowanym kamerom można w sezonie śledzić online wydarzenia ze stoków i obserwować warunki pogodowe. Bar i restauracja dostępne w pensjonacie Sielanka. Przy wyciągu znajduje się parking niestrzeżony na 400 samochodów.

Gołdap: Piękna Góra

W Pięknej Górze na miłośników narciarstwa zjazdowego czekają dwa wyciągi orczykowe oraz usytuowana obok zajazdu, przy najdłuższej trasie zjazdowej dwuosobowa kolej krzesełkowa, dzięki czemu możliwy jest wjazd i zjazd na nartach pod sam zajazd. Wydzielono także miejsce, gdzie bezpiecznie uczą się początkujący narciarze oraz dzieci. Dostępny jest również snowpark Dla zaprawionych snowboardzistów oferujemy najlepszy snowpark w regionie. Stoki są naśnieżane i ratrakowane, a po zmroku oświetlone.
Rodzice mogą bez obaw posłać pociechy do narciarskiego przedszkola. Tuż obok wyciągów znajdują się wypożyczalnie sprzętu do narciarstwa zjazdowego i snowboardu, parkingi oraz kasy.Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Myk #2405272 | 213.73.*.* 28 gru 2017 07:20

  Jeszcze mamy wyciąg w Lubstynku koło Lubawy!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. g4w #2396410 | 89.231.*.* 12 gru 2017 14:51

  http://bip.gminamragowo.net/5527/oglosze nie-wynik-przetargu-pisemnego-nieogranic zonego-na-dzierzawe-nieruchomosci-grunto wych-polozonych-w-obrebie-probark-g4w.ht ml

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. G4W #2396408 | 89.231.*.* 12 gru 2017 14:49

  http://archiwalnybip.warmia.mazury.pl/mr agowo_gmina_wiejska/154/2735/Zarzad_spol ki_G4W_Spolka_z_o_o__w_Mragowie_oglasza_ II_publiczny_przetarg_ustny_nieograniczo ny/

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Narciarz #2393750 | 89.229.*.* 8 gru 2017 17:50

  A gdzie GORA 4 WIATROW !!! Czyzby poszla z torbami ???!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. rych #2393454 | 188.146.*.* 8 gru 2017 12:25

  a gdzie sie podziała Góra Czterech Wiatrów w Mrągowie??!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz