Co powinna zawierać dobra polisa turystyczna?

2020-09-11 15:00:00 (ost. akt: 2020-09-16 15:45:56) Artykuł sponsorowany
Co powinna zawierać dobra polisa turystyczna?

Autor zdjęcia: mat prasowy

Zagraniczne wakacje, w obecnej sytuacji, są dosyć ryzykownym pomysłem. Jeśli jednak nie chcesz odpuszczać swojego wymarzonego wyjazdu, koniecznie zaopatrz się w ubezpieczenie turystyczne. Z poniższego tekstu dowiesz się, co powinna zawierać tego typu polisa, by odpowiednio Cię chronić.

Bez ubezpieczenia ani rusz


Koronawirus skutecznie zmienił to, w jaki sposób podróżujemy. Ryzyko zakażenia wciąż jest duże i przed każdą podróżą warto zabezpieczyć się odpowiednio skomponowaną polisą turystyczną. Poniżej znajdziesz najważniejsze elementy ubezpieczenia podróżnego, które koniecznie muszą znaleźć się w umowie, którą podpiszesz. Jeśli czeka Cię podróż służbowa i chcesz dowiedzieć się, jak w jej kontekście dobrać polisę, sprawdź poradnik: https://wakacyjnapolisa.pl/ubezpieczenie-podrozy-sluzbowej

Koszty leczenia


Leczenie poza granicami Polski jest bardzo drogie (szczególnie w prywatnych placówkach). Dzięki dobremu ubezpieczeniu turystycznemu nie musisz jednak obawiać się kosztów pomocy medycznej. W razie choroby ubezpieczyciel pokryje koszty, a Ty nie zbankrutujesz. Pamiętaj, by przed podpisaniem umowy sprawdzić, jak towarzystwo ubezpieczeniowe podchodzi do kwestii zakażenia koronawirusem. Wszystkie informacje znajdziesz w OWU (Ogólnych Warunkach Umowy).

OC


Jeśli spowodujesz wypadek, w którym ucierpią osoby trzecie (fizycznie lub materialnie), towarzystwo ubezpieczeniowe pokryje koszty odszkodowań i rekompensat. Ważne jest, tylko byś podpisał, jeśli to możliwe, z poszkodowanymi stosowne porozumienia.

NNW


Czasami niespodziewane zdarzenie lub nieszczęśliwy wypadek mogą skutecznie pokrzyżować wakacyjny wypoczynek. Jeśli w wyniku takiej sytuacji Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, ubezpieczyciel wypłaci Ci stosowne środki, które będziesz mógł przeznaczyć na leczenie lub rehabilitację. W przypadku Twojej śmierci pieniądze otrzymają osoby do tego upoważnione.

Ochrona bagażu


Lotniska to miejsca, w których nietrudno jest o zagubienie lub kradzież walizek. W takiej sytuacji firma ubezpieczeniowa zwróci Ci środki, które wydałeś, by móc kontynuować wypoczynek. Pamiętaj tylko o zbieraniu rachunków za zakupy. Będą stanowić dowód do wypłaty odszkodowania.

Zwrot kosztów przy rezygnacji z podróży


Obecna sytuacja jest na tyle niepewna, że nikt nie wie, czy jego wyjazd nie zostanie odwołany. Jeśli Biuro podróży odwoła wycieczkę (nie z Twojej winy), możesz liczyć na zadośćuczynienie w postaci części poniesionych kosztów. Zagraniczny urlop został odwołany? Sprawdź ciekawe miejsca na Mazurach.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne?


Najlepszym miejscem jest Internet. Skorzystaj z jednego z ogólnodostępnych kalkulatorów ubezpieczeniowych. Wystarczy tylko, że wpiszesz kilka informacji dotyczących polisy, by po chwili otrzymać listę najbardziej pasujących ofert od renomowanych ubezpieczycieli. Sprawdź stronę: https://kalkulator.wakacyjnapolisa.pl/kalkulator/ubezpieczenia-turystyczne/ i wybierz polisę podróżną w 100% spełniającą Twoje oczekiwania.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Polecamy