Ubezpieczenie turystyczne – co powinno zawierać, by miało sens

2021-07-27 18:43:57 (ost. akt: 2021-07-27 18:45:50) Artykuł sponsorowany
Ubezpieczenie turystyczne – co powinno zawierać, by miało sens

Sezon urlopowy trwa w najlepsze, a Polacy czerpią pełnymi garściami z dostępnych atrakcji. Czy jednak przy planowaniu swojego wypoczynku wziąłeś pod uwagę kwestię bezpieczeństwa? W tym tekście opowiemy Ci o tym, jak powinno być zbudowane ubezpieczenie turystyczne, by można było mówić o nim, że zapewnia kompleksową ochronę.

Gdzie kupić ubezpieczenie turystyczne


Jeśli zależy Ci na najlepszym rozwiązaniu pochodzącym od renomowanych ubezpieczycieli, to bez wątpienia powinieneś skierować swoją uwagę na Internet. W sieci znajdziesz szereg ogólnodostępnych oraz darmowych porównywarek, które sprawią, że w szybki oraz pozbawiony jakichkolwiek formalności sposób uzyskasz dostęp do całej listy polis dopasowanych do Twoich potrzeb. Wystarczy tylko, że do specjalnego formularza informacyjnego wpiszesz kilka danych o sobie oraz planowanym wyjeździe. Reszta zadzieje się sama. Dowiedz się więcej o tym, jak działa porównywarka ubezpieczeń turystycznych.

Co powinno zawierać ubezpieczenie?


Poniżej znajdziesz opis każdego z najważniejszych elementów składowych polisy turystycznej.
Koszty leczenia – bez nich całe ubezpieczenie nie miałoby sensu. Wyobraź sobie sytuację, w której podczas zagranicznego urlopu potrzebujesz pomocy medycznej. Rachunki za prywatne kliniki w krajach innych niż Polska mogą zrujnować budżet niejednego z naszych rodaków. Z polisą turystyczną jednak nie musisz się o to martwić. W razie potrzeby ubezpieczyciel pokryje koszty leczenia, a Ty powrócisz do zdrowia.

OC – wakacyjne szaleństwo może sprawić, że będziesz nieco mniej czujny i spowodujesz niebezpieczny wypadek. Jeśli w wyniku takiego zdarzenia zostaną poszkodowane osoby trzecie, ubezpieczyciel wypłaci im należne odszkodowania, a Ty unikniesz finansowych konsekwencji swoich działań. Pamiętaj jednak, że towarzystwo ma prawo odmówić Ci pomocy, jeśli udowodni, że w trakcie zdarzenia byłeś pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych.
NNW – wypadki chodzą po ludziach i nikt nie wie, co czeka na niego za rogiem. Właśnie na takie okoliczności ubezpieczenie turystyczne powinno zawierać NNW. Dzięki temu pakietowi, w razie nieszczęśliwego wypadku, w wyniku którego Twój stan zdrowia znacznie się pogorszy, otrzymasz niezbędne środki na leczenie i rehabilitację. Jeśli umrzesz, pieniądze trafią do Twojej rodziny lub osób przez Ciebie uposażonych.

Ochrona bagażu – lotniska to miejsca, w których bardzo dużo się dzieje i nietrudno jest o zagubienie lub kradzież bagażu. Jeśli stracisz swoje walizki, to z polisą turystyczną nie zostaniesz na lodzie. Ubezpieczyciel zwróci Ci środki, które musiałeś wydać, by normalnie funkcjonować. Pamiętaj jednak, że będziesz potrzebować dowodów poczynionych zakupów. W innym, wypadku towarzystwo może zakwestionować zwrot.

Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z podróży – w obecnej chwili mało kto jest w stanie przewidzieć, co będzie jutro. Sytuacja związana z koronawirusem jest na tyle dynamiczna, że tak naprawdę ciężko być pewnym urlopu, który ma się odbyć za jakiś czas. Z ubezpieczeniem kosztów rezygnacji z podróży nie musisz jednak martwić się tym, że stracisz swoje pieniądze. Zajrzyj jednak wcześniej do OWU (Ogólnych Warunków Ubezpieczenia) i sprawdź, jakie są warunki zwrotu poniesionych kosztów przy rezygnacji z wyjazdu.

Dobrze zaplanowane ubezpieczenie turystyczne jest idealnym sposobem na kompleksową ochronę podczas urlopu. Jeśli planujesz zagraniczny wyjazd sportowy i chciałbyś również zadbać o swoje bezpieczeństwo, sprawdź ten artykuł: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/turystyczne/a/na-czym-polega-ubezpieczenie-sportow-ekstremalnych/257.html.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Polecamy