Wójt przegrał w sądzie w trybie referendalnym
                2021-09-02 20:15:08(ost. akt: 2021-09-02 20:44:41)
                                                                                
            
        
                    W środę w Sądzie Okręgowym w Elblągu odbyła się rozprawa w trybie referendalnym. Adam Szczepkowski wniósł sprawę przeciwko Piotrowi Kołodziejskiemu z komitetu referendalnego. Dziś zapadł wyrok: sąd oddalił wniosek wójta w całości.                 
            Czego dotyczył wniosek Adama Szczepkowskiego?  Wójt zarzucił Piotrowi Kołodziejskiemu, że rozpowszechnia i publikuje nieprawdziwe informacje, które mają go dyskredytować. Przedstawia go jako osobę nietolerancyjną, kierującą pod  adresem radnych groźby i inwektywy, zapewniającą zatrudnienie swoim bliskim i znajomym, wykorzystującą środki finansowe gminy do własnych celów itd. 
Sędzia odroczył termin posiedzenia do czwartku,  zobowiązując Piotra Kołodziejskiego do przygotowania dokumentów potwierdzających opisane fakty. Po zapoznaniu się z dokumentami, w czwartek Sąd Okręgowy w Elblągu oddalił  wniosek wójta w całości. Jak podkreślił sędzia w ustnym uzasadnieniu, żądania wójta były absolutnie bezzasadne, gdyż wszystkie sformułowane przez Piotra Kołodziejskiego tezy miały pokrycie w faktach. Sędzia dodał, że wójt sformułował zarzuty, które nie miały jakichkolwiek podstaw. 
- Ten wyrok powinien być jasną wskazówką dla mieszkańców, którzy w niedzielę zadecydują o przyszłości Adama Szczepkowskiego -  skomentował wyrok sądu Piotr Kołodziejski. - Od tego wyroku nie   będzie odwołania . Mam nadzieję, że my jako społeczność Gminy Grunwald staniemy na wysokości zadania.
Referendum w sprawie odwołania wójta Adama Szczepkowskiego przed upływem kadencji odbędzie się w niedzielę 5 września. 
Źródło: Gazeta Olsztyńska
 
                         
                         
                    
Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez