Szybka akcja: Sprzęt ogrodowy znikł z garażu, ale nie na długo

2021-12-29 13:47:02(ost. akt: 2021-12-29 14:37:36)

Autor zdjęcia: KPP Iława

Mężczyzna włamał się do garażu, skąd zabrał kosy i kosiarkę. Jednak długo się nimi nie nacieszył, bo po dwóch godzinach zatrzymali go policjanci z Susza. Teraz 23-latek ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.
Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o włamaniu. Zgłaszający oświadczył, że ktoś włamał się do jego blaszanego garażu, skąd zabrał sprzęt ogrodowy - kosy spalinowe i kosiarkę elektryczną.

Szybkie zatrzymanie


Straty pokrzywdzonego to 1500 zł. Policjanci przyjęli zawiadomienie oraz przesłuchali świadków. Dzięki dobremu rozpoznaniu rejonu służbowego funkcjonariusze w ciągu dwóch godzin ustalili i zatrzymali sprawcę włamania. Okazał się nim 23-latek. Mężczyzna został zatrzymany i usłyszał zarzut, do którego się przyznał.


Sprzęt wróci do pokrzywdzonego


Policjanci odzyskali skradzione przedmioty, które trafią do pokrzywdzonego.
Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności


eka / KPP Iława
ilawa@gazetaolsztynska.pl

.