TOP 5 aplikacji do podróży

2022-06-22 23:17:56 (ost. akt: 2022-06-22 23:29:34) Artykuł sponsorowany
TOP 5 aplikacji do podróży

Nowoczesne technologie znajdują zastosowanie w każdej branży, ponieważ często ułatwiają nasze życie i codzienne czynności. Podobnie jest z podróżowaniem. Jakie rozwiązania dla turystów i podróżników warto znać? Co to jest aplikacja mobilna i jakie są jej rodzaje?

Sprawdź jakich aplikacji mobilnych potrzebujesz w podróży!

Co to jest aplikacja mobilna i jakie są jej rodzaje? Co daje aplikacja mobilna w podróży? Wszystko co musisz wiedzieć! Zestawienie TOP 5.


Czym jest aplikacja mobilna?

W największym skrócie, to po prostu oprogramowanie, które działa na urządzeniach przenośnych. Czasy zmieniają się bardzo dynamicznie i dzisiaj prawie każdy ma telefon lub smartfon, a coraz więcej osób docenia zalety tabletów. Technologie na których działają wspomniane aparaty, różnią się od tych wykorzystywanych w komputerach i laptopach.

Dlatego na pytanie: aplikacja mobilna co to? Należy odpowiedzieć: optymalne środowisko działania na mniejszych urządzeniach. To przede wszystkim dostosowane do wielkości ekranu wyświetlanie, mniejsze zużycie baterii oraz regularne aktualizacje poprawiające funkcjonowanie i wydajność.

Najlepsze aplikacje do podróży

Nasuwa się pytanie, co daje aplikacja mobilna poza wspomnianymi parametrami dotyczącymi optymalnego działania. Największy argument to dostępność, niezależnie od tego gdzie się znajdujemy. To funkcja, która sprawdza się wielu obszarach, ponieważ statystycznie, najwięcej czasu w Internecie spędzamy właśnie przy użyciu smartfonów.

Nie bez powodów powstają zestawienia takie jak najlepsze aplikacje bukmacherskie i sporo innych. W przypadku legalnych zakładów, do korzystania z oferty live, nie jesteśmy przywiązani do komputera i możemy korzystać w każdej chwili. Podróże to prawdopodobnie najlepszy przykład, ponieważ z definicji przyda się wsparcie w różnych miejscach.

Mapy

Niektórzy z sentymentem wspominają tradycyjne papierowe mapy, ale rzeczywistość jest bezlitosna. Współczesne mapy online są bardziej precyzyjne, regularnie aktualizowane i łatwiejsze w obsłudze. Dodatkowo nie ograniczają się do samej trasy, ale pokażą też alternatywy i korki. W większości przypadków, mamy możliwość ustawienia konkretnych przystanków, które wybierzemy ręcznie lub wyszukamy za pomocą szerokości geograficznej! Co więcej, nasze wycieczki zaplanujemy precyzyjnie, ponieważ niemal każda mapa wskaże czas podróży dla różnych środków lokomocji!

Poniżej przykłady kilku najbardziej popularnych: Apple Maps, Google Maps i Yanosik.

Komunikatory

Kilkanaście lat temu za smsy trzeba było płacić od sztuki lub kupować darmowe pakiety. Pomimo, że z czasem się do zmieniło i dostęp do wiadomości tekstowych jest dużo tańszy, korzysta z nich coraz mniej osób. Na popularności zyskują różne komunikatory, które do działania potrzebują tylko dostępu do Internetu.

Możemy za ich pomocą wysłać zdjęcie, film, tekst, a nawet nagrać wiadomość głosową. W podróży to nieoceniona wygoda, szczególnie, że większość ludzi czuje potrzebę komunikacji z bliskimi w trakcie wyjazdów. Wybór jest bardzo duży. Najczęściej używane programy to:

- WhatsApp,
- Messenger
- Skype
- Telegram
- Signal
- Discord
- Teams


Aplikacje do wymiany waluty

Wymiana gotówki w kantorze na okoliczność zagranicznych wyjazdów ma kilka minusów. Musimy udać się osobiście, ale przede wszystkim kursy bywają niekorzystne. Szkoda tracić pieniądze na samym przewalutowaniu. Na pomoc przychodzi aplikacja Revolut. Za sprawą bardzo dobrych kursów, to zdecydowanie lepsza metoda. Co więcej, wszystko zorganizujemy zdalnie.

Aplikacje do rezerwacji hoteli

W zależności od naszych potrzeb, zawsze warto mieć pod ręką apkę do rezerwacji hotelu, biletów czy restauracji. To przede wszystkim wygoda, zaoszczędzony czas, a często również środki.

Do rezerwacji hoteli, największym uznaniem cieszą się Booking.com oraz Travelist, ale to oczywiście nie jedyne opcje. Jeśli interesuje nas większy zakres, warto sprawdzić apkę Trip Advisor. Można tam zabukować nie tylko nocleg, ale całe wakacje, łącznie z biletami lotniczymi i miejscowymi atrakcjami.

https://m.wm.pl/2022/06/orig/zdj-2-867278.jpg

Aplikacje do lokalnego transportu

Jesteś za granicą, zgubiłeś się lub po prostu potrzebujesz podwózki? Kiedyś szukało się lub dzwoniło po taksówkę. Dzisiaj mamy więcej możliwości. Najbardziej znaną alternatywą jest popularny UBER.

Taryfa jest dużo bardziej korzystna, więc nasza kieszeń na pewno doceni obecność takiej apki. Są również inne opcje takie jak chociażby BOLT czy FREE NOW. Warto sprawdzić, która będzie dla nas najlepsza i zdecydować się na co najmniej jedną.

Wnioski

Zatem co oznacza aplikacja mobilna dla każdego podróżnika? Często jest to po prostu wygoda, ale też wolność i bezpieczeństwo. Przydatnych aplikacji jest więcej, poza tymi które sami wskazaliśmy. Warto testować i szukać w zależności od naszych indywidualnych potrzeb, ponieważ dzięki temu podróżowanie jest po prostu łatwiejsze.


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Polecamy