Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Nasi na targach turystycznych w Berlinie: Kanał Elbląski i Euro 2012

2012-03-07 11:32:48 (ost. akt: 2012-03-07 11:47:16)
Jedna z hal targowych i logo tegorocznych targów w Berlinie

Jedna z hal targowych i logo tegorocznych targów w Berlinie

Autor zdjęcia: ITB Berlin

7 marca 2012 roku rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie. To największa impreza wystawiennicza branży turystycznej na świecie. Jak co roku zaprezentuje się na niej także województwo warmińsko-mazurskie.

Targi ITB (Internationale Tourismus-Börse) są największą tego typu imprezą na świecie. Odbywają się od 1966 roku. Obecnie bierze w nich udział ponad 10 tysięcy wystawców z całego świata, a pawilony targowe odwiedza co roku ok. 170.000 widzów.
Stoisko polskie organizuje Polska Organizacja Turystyczna. Samorząd województwa warmińsko-mazurskiego organizuje rokrocznie w polskiej strefie Berlin Exhibition Ground punkt informacyjny o regionie. Zainteresowani mogą zasięgnąć informacji o głównych atrakcjach Warmii i Mazur. Wśród nich znalazły się między innymi: Kanał Elbląski, Wielkie Jeziora Mazurskie, Szlak Kopernikowski, Pola Grunwaldzkie czy imprezy kulinarne w ramach kalendarza imprez promujących tradycyjną żywność. Kraina Kanału Elbląskiego zaprezentuje swoje atuty na własnym stoisku w ramach prezentacji regionu Warmii i Mazur w polskim pawilonie narodowym. Największą atrakcją stoiska promocyjnego KKE będzie makieta pochylni Oleśnica, której użycza i zabezpiecza obsługę Starostwo Powiatowe w Elblągu.
Impreza potrwa do 11 marca 2012. Władze województwa reprezentuje Anna Wasilewska, członek zarządu województwa odpowiedzialna za turystykę i promocję.
Przypomnijmy, że województwo promuje ofertę turystyczną także na innych prestiżowych imprezach. W miniony weekend zakończyły się największe w Polsce Targi Sportów Wodnych i Rekreacji WIATR I WODA 2012, na których samorząd województwa zdobył nagrodę za kampanię „Mazury Cud Natury”. Pod koniec marca z kolei odbędą się Międzynarodowe Targi Turystyczne IUTT w Kijowie, uznawane za czołową imprezę targową na Ukrainie.
Udział województwa w targach jest możliwy dzięki wsparciu unijnemu z Regionalnego Programu Operacyjnego Warmia i Mazury na lata 2007-2013.

Tak zaprezentowała się Ostróda na berlińskich targach w roku 2011:
Pokaz żonglerki piłką:

Galeria zdjęć:

Na mapie oznaczyliśmy tereny targowe w Berlinie.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Szlak Kanału Elbląskiego

    Kanał Elbląski, błędnie nazywany Kanałem Elbląsko-Ostródzkim lub Kanałem Ostródzko-Elbląskim, jest najdłuższym kanałem żeglownym w Polsce. Łączy Jezioro Druzno z Drwęcą oraz z jeziorem Jeziorak. Z jeziora Druzno, poprzez rzekę Elbląg z Zalewem Wiślanym,...

Przewodniki lokalne

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. POMORZE #596928 | 83.11.*.* 12 mar 2012 19:57

    A KOGO OBCHODZE TE ZACOFANE TERENY MAZURSKIE,TURYSTOW NIE BO DAWNO ICH NIE MA.ELBLAG POWINIEN SWOJE TERENY REKLAMOWAC.POMORZE-KRYNICE MORSKA ITP.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz