Łopaty poszły w ruch. Kiedy będzie gotowa nowa komenda?
                2023-10-05 12:55:41(ost. akt: 2023-10-05 13:12:33)
                                                                                
            
        
                    W środę 4 października 2023 r. w miejscowości Górka koło Ostródy odbyła się uroczysta zbiórka z okazji rozpoczęcia budowy nowego obiektu Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie oraz siedziby Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej.                
            — To symboliczny dzień w historii naszej komendy, po wielu latach starań udało się rozpocząć budowę długo oczekiwanej nowej siedziby ostródzkich strażaków — poinformowali ostródzcy strażacy. — Aktualnie użytkowany obiekt nie spełnia wielu wymagań i nie daje możliwości przechowywania wszystkich pojazdów oraz sprzętu jakim dysponuje Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Ostródzie.
Inwestycja finansowana jest ze środków budżetu państwa w ramach rządowego Programu Modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Służby Ochrony Państwa w latach 2022-2025. 
Podczas uroczystości symbolicznie wbito łopaty - do czego zaproszono parlamentarzystów, polityków, samorządowców, przedstawicieli straży i wykonawcy inwestycji. 
Wiceminister w MInisterstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Błażej Poboży wraz z nadbryg. Tomaszem Komoszyńskim, Warmińsko-Mazurskim Komendantem Wojewódzkim PSP, wręczyli przedstawicielom jednostek OSP z Ostródy i Jarnołtowa decyzje o włączeniu jednostek do KSRG, które z dniem 1 października wydał gen. brygadier Andrzej Bartkowiak, Komendant Główny PSP.
Przypomnijmy. W maju ub. roku  Oddział Terenowy Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa w Olsztynie przekazał teren pod planowaną budowę nowej siedziby strażaków. Przekazane grunty mają powierzchnię 1,3256 hektara i położone są w  Górce. 
W lipcu br. w siedzibie Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie przy ul. Stapińskiego 19C podpisana została umowa z wykonawcą pierwszego etapu budowy nowego obiektu, co się właśnie rozpoczęło. Cała inwestycja ma powstać w ciągu ok. 3 lat. 
Źródło: Gazeta Olsztyńska
 
                         
                         
                    


Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie
Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.
Zaloguj się lub wejdź przez