Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Lipowiec na Jezioraku: Warsztaty z apteczką

2013-06-20 14:41:41 (ost. akt: 2013-06-20 14:39:48)
Jeziorak z lotu ptaka

Jeziorak z lotu ptaka

Autor zdjęcia: Krystian Knobelzdorf

Już 30 czerwca ruszają równolegle dwa projekty, związane z wyspą Lipowy Ostrów (popularny wśród żeglarzy Lipowiec) na Jezioraku w pobliżu Siemian. Pierwszy ma na celu wirtualną rekonstrukcję tego miejsca, drugi - warsztaty ratownicze dla żeglarzy.

Oba projekty prowadzi Stowarzyszenie Miłośników Kanału Elbląskiego Navicula. O projekcie związanym z wirtualną rekonstrukcją pozostałości zabudowań rodziny Schulzów - miejscowych rolników i przewoźników - pisaliśmy tutaj. Dziś kilka szczegółów dotyczących warsztatów ratowniczych.
Oba projekty są ze sobą powiązane przede wszystkim poprzez miejsce i czas ich prowadzenia; działania prowadzone będą od 30 czerwca do 14 lipca na wyspie Lipowy Ostrów.

Praca i szkolenie


2To miejsce jest latem tłumnie odwiedzane przez żeglarzy. Będzie to dla nich okazja wzięcia udziału w pracach przy porządkowaniu terenu gospodarstwa Schultzów, a przy okazji odbycia bezpłatnego kursu pierwszej pomocy.
- Jedynym warunkiem przyjęcia na bezpłatny kurs pierwszej pomocy jest posiadanie przez uczestników apteczki - mówi prezes stowarzyszenia Navicula Sławomir Dylewski. - Nie musi być profesjonalnie wyposażona - od tego m.in. jest szkolenie, żeby podpowiedzieć, co powinno się w takiej apteczce znaleźć.
Instruktor podpowie także, jakie są zasady komunikacji z operatorami telefonu alarmowego 112 w sytuacjach krytycznych oraz przeprowadzi instruktaż udzielania pierwszej pomocy w zakresie dostosowanym do wiedzy i umiejętności uczestnika.


Projekt realizować będą: Stowarzyszenie Miłośników kanału Elbląskiego NAVICULA, Harcerska Grupa ratownicza „Adrenalina”, przy wsparciu materiałowym fundacji TZMO „Razem zmieniamy świat”
Ponadto udział w Projekcie zadeklarował Warmińsko-Mazurski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, delegując bezpośrednio do działań funkcjonariuszy PSP.

ab
Na mapie oznaczyliśmy wyspę Lipowy Ostrów.

Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie
  • Jeziorak

    Jezioro Jeziorak

    Piąte co do wielkości i najdłuższe jezioro Polski. Jeziorak leży na zachodnich krańcach województwa warmińsko-mazurskiego,...

Przewodniki lokalne

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. skurierawycięty #1119765 | 89.228.*.* 20 cze 2013 15:21

    Krystian tu napisał, redakcja chyba wściekła!

    Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)