Partnerem serwisu jest firma M.K.Szuster

Siemiany: tę wieś lubi Cezary Pazura

Siemiany: tę wieś lubi Cezary Pazura

Autor zdjęcia: Paweł Tułodziecki

Niezwykły mikroklimat, latem koncerty znanych zespołów i piękne jezioro z niewielkimi wyspami. Siemiany często odwiedzają aktor Cezary Pazura i muzyk Wojciech Waglewski z Voo Voo.

Siemiany położone są w jednym z najciekawszych zakątków naszego kraju, w malowniczym centrum parku krajobrazowego nad brzegiem jeziora Jeziorak koło Iławy. W pobliżu znajdują się liczne rezerwaty przyrody. Jednym z nich jest Jezioro Jasne, w którym przejrzystość wody sięga 15 metrów. Spacerując po okolicznych lasach można zobaczyć rzadko spotykane gatunki ptaków, takie jak głuszce czy orły bieliki.

Atrakcją jest jezioro Jeziorak ze wspaniałą linia brzegową i pięknymi zatokami. Są one często porośnięte krzakami oraz bujną roślinnością wodną. Żeglarze bardzo chętnie zatrzymują się na licznych wyspach w pobliżu Siemian. Wojciech Waglewski, lider zespołu Voo Voo, co roku cumuje jachtem przy jednej z wysp. Siemiany tętnią prawdziwym życiem turystycznym przez cały sezon. Odbywają się tu bowiem liczne koncerty i imprezy kulturalne.

Na scenie miejscowego amfiteatru występuje często "Czerwony Tulipan", "Stare Dobre Małżeństwo" czy Cezary Pazura, który przyjeżdża tutaj co roku. Część miejscowości jest położona na skarpie. Widoki z okien na jezioro są imponujące. Swoje miejsce mają w Siemianach również harcerze, którzy przyjeżdżają na obozy z różnych stron Polski. Brzegi jeziora patrolują woprowcy, dbając w ten sposób o bezpieczeństwo turystów.

W okolicach Siemian spędził 20 lat swojego życia Zbigniew Nienacki, autor popularnego "Pana Samochodzika". Nienacki czerpał tu natchnienie do swoich książek. Bywali tu aktorzy i ludzie telewizji. Na turystów czekają zawsze pomocni i życzliwi miejscowi.


Czekamy na Wasze zdjęcia i opisy pięknych zakątków regionu, kliknij tutaj, aby dodać swój artykuł lub skontaktuj się z nami pod adresem redakcja@mojemazury.pl.
Zobacz w naszej bazie

Przewodnik lokalny

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB